Фев 25
Неделя

Позиция

В Палермо няма място за фашизъм*

Политик беше пребит „за назидание“ в Италия

Местен представител на италианската неофашистка партия "Форца нуова" (Нова сила) беше нападнат на улицата, завързан и бит от неизвестни бандити в град Палермо на остров Сицилия, предаде ДПА.

Продължава...

Видео

Интервю

Българка работи с най-големите колекционери в света

Десислава до творба на Натан Перник - изложбата на израелския автор бе представена в галерията й, това е и първата му поява в БългарияДесислава Монева консултира сделка за продажба на картина на Пикасо за 35 милиона евро, разкрива тя в интервю за Vesti.bg

Българка консултира сделка за продажба на картина на Пикасо за 35 милиона евро. Десислава Монева е и единственият такъв специалист у нас - от 17 години е в тази сфера, а в последните три години работи с частни колекционери на международно ниво.

Продължава...

Срещи, разговори, събития

Наши учени създадоха нов хляб - ядеш и не пълнееш

Хляб, богат на протеини, белтъци, аминокиселини и с ниско съдържание на натриев хлорид е създаден в Института по криобиология. Той намалява холестерола 5 пъти и помага за редуциране на теглото. Препоръчва се за диабетици и сърдечно болни.

Продължава...

У НАС

Делян Добрев: Помислих продажбата на ЧЕЗ за фалшива новина

Председателят на енергийната комисия каза, че няма информация дали Гинка Върбакова, която според публикации в медиите ръководи „Инерком“, е кума на министъра на енергетиката Теменужка Петкова

Продължава...

КАЛИДАС ООД – ИК „Куна“

• Искате да направите съобщение за семеен, или личен празник,

• Да поздравите близки

Продължава...

ПО СВЕТА

САЩ с ултиматум към Русия за ядрените оръжия

САЩ с ултиматум към Русия за ядрените оръжияСАЩ с ултиматум към Русия за ядрените оръжия, съобщават руски медии.

Продължава...
Елица Илиева – Възможност винаги има, стига да я потърсиш
Това е любимото ми занимание. Нямам предвид живота като биологично съществуване, а като възможност да откриваш и усещаш нови неща във всеки един момент. Той е непресъхващ извор, чрез който от време на време успявам да утоля любопитството и жаждата си за приключения.

От този извор се появи и обявата за стаж в YOUTHub. Като човек, който се стреми да взима максимума, видях в стажантската програма страхотна възможност. Възможност да науча нещо ново, да се запозная с истински качествени хора, да допринеса за една прекрасна кауза и да обогатя себе си. А личните постижения са най-якото нещо! Преследвам ги откакто се помня и стажът е поредното. Разликата е само, че с годините обемът им се променя. Когато бях на 7, това беше първото ми състезание по плуване, а 10 години по-късно това е началото на професионалното ми развитие. Всъщност именно тази любов към това да развивам себе си ме привлече към YOUTHub. Какво по-хубаво от цяла платформа, пълна с всякакъв тип възможности за млади и будни хора? Участвайки в първия си обмен, сама усетих триумфа от това да осъзнаеш нещо ново за себе си, да се предизвикаш, да споделиш културата си с чужденец и да създадеш приятелства с различни от ежедневното ти обкръжение хора.  Това е съкровище и съм  щастлива да спомогна повече младежи да имат този шанс, което е и целта на YOUTHub, нали така?

Светът е пълен с възможности. Единственото, което се изисква от теб, е да знаеш къде да ги намериш. Аз научих това, възползвам се максимално и вече допринасям за него. Уча в Софийската математичека гимназия и ходя на уроци по литература. Скоро ще започна и такива по рисуване, защото все пак не мисля да се занимавам с математика. В момента танцувам зумба, макар че съм минала през хип-хоп и народни танци. Говоря английски, уча немски, но вероятно ще следвам в Холандия. Това, което искам да кажа е, че съвременният свят не поставя граници. Можеш да бъдеш какъвто поискаш, да учиш каквото решиш, да се развиваш в която насока пожелаеш…зависи единствено от самия теб. Намирам това заключение за мега вдъхновяващо. Ето защо се вълнувам да бъда част него. Ще бъде предизвикателство, разбира се, но тъкмо заради това ще е интересно и полезно.

Като финал бих искала да се обърна към теб, който четеш това, и да те предизвикам да предизвикаш себе си. Макар и вече клиширан израз, е много верен. Ето защо ще го оставя точно тук –  „A comfort zone is a beautiful place, but nothing ever grows there”.

youthub.bg
argaiv1046

УСИН КЕРИМ

Поезия, 
стихове
биография, 
конкурси и 
информация...

Прочетете повече....

АРХИВ ДРОМ ДРОМЕНДАР

Прегледайте
архивни броеве на