Май 24
Четвъртък

Видео

Интервю

Светослав Иванов: Протестираме, само ако ни бръкнат в джоба
Резултат с изображение за Светослав Иванов: Протестираме, само ако ни бръкнат в джобаСветослав Иванов е журналист на bTV Новините и водещ на предаването „120 минути“, което се гордее със заслужено място в зрителския топ три на най-интересните и успешни публицистични предавания у нас. Автор е на едни от най-значимите български документални филми за Близкия Изток от страни като Ирак, Афганистан, Иран, Либия, Палестина, Израел, Ливан и много други.

Продължава...

Срещи, разговори, събития

Много хора тръгнаха днес по стъпките на Боян Петров към Копитото

Те вървят по маршрута, който Петров е изминавал преди всяка своя експедиция

Много хора, сред които близки, приятели и познати на Боян Петров се отправиха към Копитото на Витоша в знак на почит към алпиниста, който остана завинаги в Хималаите.
Те вървят по маршрута, който Петров е изминавал преди всяка своя експедиция.

Продължава...
Елица Илиева – Възможност винаги има, стига да я потърсиш Печат Е-мейл
Понеделник, 05 Февруари 2018 12:03

Здравейте!

Името ми е Елица и живея в град София. Държа да отбележа, че ключовата дума в предходното изречение  е „живея“ . Това е любимото ми занимание. Нямам предвид живота като биологично съществуване, а като възможност да откриваш и усещаш нови неща във всеки един момент. Той е непресъхващ извор, чрез който от време на време успявам да утоля любопитството и жаждата си за приключения.

От този извор се появи и обявата за стаж в YOUTHub. Като човек, който се стреми да взима максимума, видях в стажантската програма страхотна възможност. Възможност да науча нещо ново, да се запозная с истински качествени хора, да допринеса за една прекрасна кауза и да обогатя себе си. А личните постижения са най-якото нещо! Преследвам ги откакто се помня и стажът е поредното. Разликата е само, че с годините обемът им се променя. Когато бях на 7, това беше първото ми състезание по плуване, а 10 години по-късно това е началото на професионалното ми развитие. Всъщност именно тази любов към това да развивам себе си ме привлече към YOUTHub. Какво по-хубаво от цяла платформа, пълна с всякакъв тип възможности за млади и будни хора? Участвайки в първия си обмен, сама усетих триумфа от това да осъзнаеш нещо ново за себе си, да се предизвикаш, да споделиш културата си с чужденец и да създадеш приятелства с различни от ежедневното ти обкръжение хора.  Това е съкровище и съм  щастлива да спомогна повече младежи да имат този шанс, което е и целта на YOUTHub, нали така?

Светът е пълен с възможности. Единственото, което се изисква от теб, е да знаеш къде да ги намериш. Аз научих това, възползвам се максимално и вече допринасям за него. Уча в Софийската математичека гимназия и ходя на уроци по литература. Скоро ще започна и такива по рисуване, защото все пак не мисля да се занимавам с математика. В момента танцувам зумба, макар че съм минала през хип-хоп и народни танци. Говоря английски, уча немски, но вероятно ще следвам в Холандия. Това, което искам да кажа е, че съвременният свят не поставя граници. Можеш да бъдеш какъвто поискаш, да учиш каквото решиш, да се развиваш в която насока пожелаеш…зависи единствено от самия теб. Намирам това заключение за мега вдъхновяващо. Ето защо се вълнувам да бъда част него. Ще бъде предизвикателство, разбира се, но тъкмо заради това ще е интересно и полезно.

Като финал бих искала да се обърна към теб, който четеш това, и да те предизвикам да предизвикаш себе си. Макар и вече клиширан израз, е много верен. Ето защо ще го оставя точно тук –  „A comfort zone is a beautiful place, but nothing ever grows there”.

youthub.bg

argaiv1994

УСИН КЕРИМ

Поезия, 
стихове
биография, 
конкурси и 
информация...

Прочетете повече....

АРХИВ ДРОМ ДРОМЕНДАР

Прегледайте
архивни броеве на