Май 10
Понеделник

Видео

Интервю

Георги Георгиев, БОЕЦ: Осъден съм, защото защитих семейството си от мутри, представящи се за журналисти

Тежките реформи не могат да се случат заради мощта на статуквото, смята той

"Днес Видинският съд ме осъди на 5 месеца затвор, 3 години изпитателен срок, защото през 2019 година защитих съпругата си и себе си от нападението на три мутри, които в продължение на три дни тормозеха семейството ми, представяйки се за журналисти. Разбира се, ще обжалвам".
Продължава...

Срещи, разговори, събития

Най-доброто предстои! Брад Пит с бляскави думи за Мария Бакалова: Тя ще бъде голяма звезда!

Мария Бакалова може и да не спечели наградата "Оскар" за поддържаща роля, но големият път е пред нея. В това вярва и актьорът Брад Пит. "Това момиче напомня за Мерилин Монро. Някой ден тя ще бъде голяма звезда. Добре дошла, Мария!", заяви той в бляскавата нощ.

Продължава...

Не си отива милиционерското поведение на служители

Защо милиционерско? Защото в онова време те, милиционерите, имаха такова поведение, което покорно обслужваше тутакси началниците, властта и демонстрираше неограниченост на права, неразбиране на всеки опит да бъдат коригирани от клиенти в една или друга ситуация.

Продължава...
Борисов няма да се кандидатира за премиер Печат Е-мейл
Сряда, 14 Април 2021 17:02

Бойко Борисов обяви, че няма той да е кандидатурата на ГЕРБ за премиер. "Не е редно като Радев да разделям нацията и ще предложа друг министър-председател с много ясна европейска ориентация". Това каза Борисов пред журналисти във Велико Търново.

Той заяви, че по-подготвен човек за премиер от него няма. "Неслучайно имаме пет спечелени парламентарни победи. Така или иначе много хора, както и владиката каза преди малко, държат да съм аз, но аз винаги съм считал, че обединението прави силата", каза още Борисов.

Той отчете, че сме в пандемия и тежка финансова криза в света и добави обяви, че не е редно и той да разделя нацията на две. "На практика Радев това прави.
Ще предложа друг министър-председател с много ясна - европейска, натовска ориетнация. Ще ви кажа, когато бъде даден мандатът", каза още Борисов.

На въпрос дали това ще бъде Томислав Дончев, той отговори: "Не, не че не заслужава. Нека получим мандата. Много сериозно ще се отнесем".

Борисов каза, че ще обяви предложението за министър-председател, когато ГЕРБ стане готова и отчете, че по Конституция партията има една седмица за консултации.

По думите му, от стария кабинет в предложението ще останат достатъчно хора и ще има и нови. "Ще ги видите. Днес сме дошли при владиката", каза още Борисов и допълни, че са отпуснати 2 млн. лв. за основен ремонт и реконструкция на Старата митрополия във Велико Търново.

Митрополията е с голяма историческа стойност за града. Великотърновски митрополит Григорий, че подкрепата на правителството е изключително навременна и необходима за реставрацията на митрополията.

Министър-председателят посочи, че политическите партии трябва да проявят мъдрост и отговорност и тези, които могат да съставят правителство, не трябва да дезертират. „Нека да минат емоциите, да си излеят омразата, но след това да погледнат отговорно, а не да се поддават на низки страсти“, призова Борисов.

Премиерът обърна внимание, че има дефицит на кадри и на хора с визия и по тази причина е важно да се подходи отговорно към управлението на държавата. Борисов изтъкна, че настоящото правителство е изпълнило управленската си програма и напомни за постигнатото в сферата на доходите, инфраструктурата и големия успех на България с приемането й в чакалнята на Еврозоната и в Банковия съюз. „Ние можем да покажем какво сме направили“, отбеляза още той.

След това той посети МОБАЛ "Д-р Стефан Черкезов", където се строи нов корпус. Средствата за него са отпуснати от правителството. Борисов е придружен от кмета на Велико Търново Даниел Панов, министърът на здравеопазването проф. Костадин Ангелов и финансовият министър Кирил Ананиев.

"Ако зависи от нас, ще даваме пак пари за болници и църкви", обърна се премиерът към финансовия министър.

dariknews.bg

УСИН КЕРИМ

Поезия, 
стихове
биография, 
конкурси и 
информация...

Прочетете повече....

АРХИВ ДРОМ ДРОМЕНДАР

Прегледайте
архивни броеве на
Дром Дромендар